działania Poradni w sytuacji nadzwyczajnej
Procedura odbioru dzieci i młodzieży z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jeleniej Górze w sytuacji NADZWYCZAJNEJ
- Przez sytuację NADZWYCZAJNĄ rozumie się stwierdzenie przez psychologa/pedagoga poradni następujących okoliczności:
- zachowania dziecka/ucznia wskazujące na jego niestabilny stan emocjonalny w danej chwili (w tym: agresja lub autoagresja)
- stwierdzenie nasilających się samookaleczeń
- deklarowanie przez dziecko/ucznia myśli/planów samobójczych
- W sytuacji Nadzwyczajnej pracownik Poradni ma obowiązek niezwłocznie zawiadomić rodzica/opiekuna prawnego dziecka/ucznia o wystąpieniu sytuacji a w przypadku jego nieobecności podczas badania lub na terenie Poradni, zażądać natychmiastowego osobistego odebrania z Poradni dziecka/ucznia przez rodzica / opiekuna prawnego. Poprzez sformułowanie: “natychmiastowego” rozumie się godzinę zegarową od skontaktowania się z rodzicem/opiekunem prawnym.
3. Po poinformowaniu rodzica/opiekuna oraz podczas obioru dziecka z Poradni rodzic/opiekun prawny ma obowiązek wypełnić Oświadczenie dostępne w Poradni.
4. W sytuacjach, gdy:
- rodzic/opiekun prawny pacjenta odmawia przyjazdu w ciągu godziny zegarowej od skontaktowania się, pracownik Poradni ma obowiązek wezwać psychiatryczne pogotowie ratunkowe i oddać pacjenta pod opiekę personelu medycznego pogotowia.
- nie ma możliwości skontaktowania się w ciągu 15 min. z rodzicem/opiekunem prawnym pacjenta, pracownik Poradni ma obowiązek wezwać psychiatryczne pogotowie ratunkowe i oddać pacjenta pod opiekę personelu medycznego pogotowia.
- Po wystąpieniu sytuacji nadzwyczajnej pracownik Poradni ma obowiązek niezwłocznie sporządzić pisemną notatkę służbową i załączyć ją do teczki osobowej dziecka/ucznia.