Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna

Jelenia Góra ul. Wolności 259 (Cieplice)

Jak rozmawiać z dzieckiem o niepokojącej sytuacji związanej z koronawirusem?

"Z powodu zagrożenia epidemiologicznego szkoły, przedszkola, ośrodki opiekuńczo-wychowawcze i wszelkie placówki zostają zamknięte co najmniej do 25 marca 2020. Sam fakt tej decyzji mógł obudzić w nas strach, nigdy wcześniej bowiem nie spotkaliśmy się z takim rozporządzeniem. Nigdy wcześniej też powód nie był zarazem tak mikroskopijnych rozmiarów, jak i ogromny pod względem ryzyka wystąpienia wielu zjawisk, nie tylko epidemiologicznych, ale także psychologicznych oraz społecznych. Jak zatem rozmawiać o tym z dzieckiem? Jak dać sobie i dziecku siłę w tej sytuacji?"

Z artykułu na stronie Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę dowiesz się:

  • Jak odpowiadać na trudne pytania dzieci na temat sytuacji związanej z koronawirusem?
  • Jak wesprzeć dziecko w tym trudnym czasie?
  • Co robić, by minimalizować obawy dziecka?

Czytaj więcej...

Życie w czasie pandemii

Znaleźliśmy się w sytuacji, której jeszcze nikt z nas nigdy nie doświadczył. Nastał czas, w którym nasze życie zmieniło się całkowicie. Musimy odnaleźć się w nowej rzeczywistości, zrezygnować ze "zwykłych" przyjemności, kiedyś niezauważanych, obecnie tak utęsknionych: swobodne wyjścia z domu, spacery, zakupy w galerii, wyjście do teatru, kina, kawiarni czy restauracji... te drobne przyjemności, które pozwalały nam się zrelaksować. Człowiek potrzebuje przestrzeni, swobody i wolności, aby czuć się komfortowo, a to wszystko zostało nam ograniczone lub nawet (w przypadku kwarantanny) całkowicie odebrane... Musimy sprostać tym nowym wymaganiom, nowym rolom, jakie otrzymaliśmy: pracowników "zdalnych", rodziców-nauczycieli, opiekunów dla osób tego potrzebujących, może nawet osób na skraju bankructwa, bo firma nie może prosperować... Ponadto ciągle jesteśmy bombardowani tragicznymi informacjami, żyjemy w ciągłym stresie i napięciu, mamy poczucie zagrożenia. Jak sobie z tym poradzić? Przecież zdrowie psychiczne odgrywa ogromną rolę w utrzymaniu zdrowia fizycznego, dlatego musimy znaleźć dla siebie sposoby na rozładowanie napięć „w czasach zarazy”.

Czytaj więcej...

Szukaj

Adres Poradni

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Jeleniej Górze

58-560 Jelenia Góra

ul. Wolności 259

tel. 75 647 30 01
kom. +48 533 991 796
fax 75 647 30 03

Czynne:
pon. czw.: 8.00 - 18.00
piątek: 8.00 - 16.00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oglądający stronę

Odwiedza nas 46 gości oraz 0 użytkowników.